A apărut numărul retrospectiv al anului 2022 pentru revista parohială „Credința care se vede din fapte”

Revista parohiei Ianuarie 6, 2023

Anul 2022 a fost un an de cotitură atât pentru mine, cât și pentru dumneavoastră. Am avut un an plin cu de toate: zâmbete și bucurii, lacrimi și tristeți, lupte și biruințe, căderi și ridicări.

Am învățat să fim înțelegători unii cu alții, să ne sprijinim la nevoie, să fim o comunitate și, mai mult decât orice, am învățat să fim aproape de Dumnezeu, fiindcă fără El, cu adevărat, nu putem face nimic bun.

Mulțumim bunului Dumnezeu pentru tot ceea ce am reușit să facem în acest an. Cele exterioare se văd și o parte le veți observa și în paginile ce urmează. Dar cele mai importante sunt cele care nu se vă, cele care se lucrează în suflete, și pe care le vede cel mai bine Dumnezeu.

Să ne ajute Domnul să fim tari în credința față de El, iar credința să se vadă în ceea ce facem!

Puteți citi/descărca publicația în format pdf deschizând fișierul atașat.

Citește alte articole despre: Revista parohiei