Redirecționare 3,5% din impozitul pe venitul anului 2023 către Parohia Vulturi

Anunțuri / comunicate Februarie 27, 2024

În anul 2023 am reușit să facem multe lucrări frumoase la Biserica din Vulturi și prin ajutorul pe care l-am primit de la cei care au redirecționat 3,5% din impozitul pe venit pe care îl plătesc Statului către parohia noastră, prin completarea formularului 230.
Vă rugăm, ajutați-ne și anul acesta prin completarea lui (în afara situației în care anul trecut ați bifat că îl veți vira către noi timp de 2 ani sau dacă ați completat pentru altă entitate).
Vă amintim că, prin completarea formularului, nu sunteți supuși la o nouă plată sau cheltuială, ci vă exprimați alegerea ca o parte mică din impozitul pe venit pe care îl plătiți Statului să fie direcționat către noi.
Rubricile care trebuie completate obligatoriu sunt: NUME, PRENUME și CNP, în partea de sus la punctul I, și SEMNĂTURĂ CONTRIBUABIL, în partea de jos.
Restul rubricilor de la punctul I (adresă, telefon, e-mail) sunt opționale și nu trebuie completate dacă nu doriți.
Formularul îl găsiți la Biserică sau îl puteți descărca de la adresa https://vulturi.mmb.ro/sites/default/files/vulturi/fisiere/2024/02/formular_230_vulturi_2023.pdf
Acesta poate fi completat de orice persoană care a obținut venituri impozabile anul trecut și de pensionarii cu pensii de peste 2000 de lei.

Citește alte articole despre: formular impozit venit